MENOPAUZA - 5 WSKAZÓWEK, JAK ZŁAGODZIĆ OBJAWY

Menopauza to okres w życiu kobiety, w którym zachodzą silne zmiany hormonalne, a kobieta coraz bardziej traci płodność. Kobiety w okresie menopauzy często cierpią z powodu poważnych objawów menopauzy, takich jak uderzenia gorąca lub zaburzenia snu. Ale jak w ogóle zauważyć, że jestem w okresie menopauzy i co może mi pomóc złagodzić typowe objawy?

 

 JAKIE SĄ PIERWSZE OZNAKI MENOPAUZY?

Typowe objawy menopauzy to:

  • Nieregularny cykl menstruacyjny lub brak miesiączki
  • Suche błony śluzowe
  • Wahania nastroju
  • Uderzenia gorąca
  • Zaburzenia snu
  • Wypadanie włosów
  • Przyrost masy ciała
  • Utrata libido
  • Zmiany hormonalne

 5 WSKAZÓWEK, JAK ZŁAGODZIĆ OBJAWY

1. RUCH

Ćwiczenia mogą być świetną równowagą dla stresu, a także są bardzo ważne dla utrzymania formy i budowania mięśni. Należy jednak uważać, aby nie obciążać zbytnio stawów, ponieważ należy je chronić w starszym wieku.

2. ZRÓWNOWAŻONE ODŻYWIANIE

Odżywianie również odgrywa ważną rolę w wielu problemach ze zdrowiem psychicznym. Zdrowa i zbilansowana dieta może mieć pozytywny wpływ na wahania nastroju, depresję, a nawet zaburzenia snu.

3. BEZ KOFEINY I ALKOHOLU

Szczególnie w przypadku uderzeń gorąca i wewnętrznego niepokoju bardzo pomocne może być powstrzymanie się od spożywania kofeiny i alkoholu. Kofeina i alkohol nasilają bowiem te typowe dolegliwości.

4. METODY RELAKSACYJNE

Jeśli chcesz przejść przez menopauzę w zrelaksowany sposób, powinnaś znaleźć dla siebie metodę, która tworzy równowagę, a tym samym działa przeciwko wewnętrznemu niepokojowi i stresowi. Może to być joga, medytacja

 

5. PIEPRZ MNICHA I OLEJ Z WIESIOŁKA

Istnieje również wiele roślin leczniczych, które według badań łagodzą typowe objawy menopauzy. Wielu ekspertów zaleca przyjmowanie oleju z wiesiołka. Mówi się, że olej ten jest skuteczny w walce z uderzeniami gorąca lub wahaniami nastroju, ponieważ ma działanie równoważące hormony. Ponadto zawarte w nim nienasycone kwasy tłuszczowe mają pozytywny wpływ na tętnice i pomagają obniżyć poziom cholesterolu. Ale to nie wszystko, ponieważ zawarty w nim kwas linolowy wspomaga starzenie się skóry i jednocześnie przyspiesza gojenie się ran. Olej z wiesiołka jest zatem wszechstronną pomocą dla starszych kobiet.

Ale roślina lecznicza pieprz mnicha jest również uważana za skuteczny środek na objawy menopauzy. Podobno zmniejsza uderzenia gorąca, nerwowość, a nawet trudności z koncentracją.

NASZE NIEDŹWIEDZIE Z OLEJEM Z WIESIOŁKA I PIEPRZEM MNICHA

Nasze nowe saszetki I Am Woman Menopause Bears zostały opracowane przez kobiety dla kobiet i dlatego są przeznaczone specjalnie dla kobiet w okresie menopauzy. Oprócz oleju z wiesiołka zawierają również olej lniany, a także koenzym Q10, selen, cynk, witaminę B12 i witaminę C. Skutecznie pomagają w walce z uderzeniami gorąca, drażliwością, niepokojem i poceniem się. Mają również pyszny owocowy smak papai i nie zawierają cukru.

 

 A może znasz już nasze popularne witaminy Femtastic PMS z pieprzem mnicha? Zawierają one 15 mg ekstraktu z pieprzu mnicha na miseczkę i są specjalnie dostosowane do kobiecego cyklu, skutecznie wspierając równowagę hormonalną i dobre samopoczucie kobiet.