Tutaj dowiesz się, jak biotyna może wspomagać wzrost włosów i wiele więcej. Czy wiesz, że witamina H lub witamina B7 to inne nazwy biotyny?

Biotyna jest ważna dla zachowania pięknej skóry, włosów i paznokci. Niedobór biotyny może prowadzić do przerzedzenia, rozdwajania i łamliwości włosów, a nawet do ich wypadania. Badania wykazały, że przyjmowanie dużych ilości biotyny może pomóc w poprawie kondycji słabych włosów i łamliwych paznokci.

ALE CZYM W OGÓLE JEST BIOTYNA?

Biotyna (witamina B7) jest rozpuszczalną w wodzie witaminą należącą do kompleksu witamin B. Wiele osób zna ją pod nazwą witamina H, ale nie jest to oficjalna nazwa. Odgrywa istotną rolę w metabolizmie, ale jest także ważna dla regulacji epigenetycznej funkcji genów w jądrze komórkowym.

TE PRODUKTY ZAWIERAJĄ BIOTYNĘ (WITAMINA H)

Podobnie jak w przypadku wielu innych tematów związanych z urodą, zrównoważona dieta z dużą ilością witamin jest niezbędną podstawą do zapewnienia zdrowych i mocnych włosów.

Istnieją pokarmy, które wspomagają wzmocnienie naczyń krwionośnych, takie jak jabłka, czarne śliwki, suszone jagody, żurawina, nasiona chia, cebula, mięta pieprzowa, sezam, pestki dyni i słonecznika.

Niemniej jednak witaminy są również niezbędne dla zdrowych i pełnych blasku włosów. Witamina A, witaminy z grupy B, zwłaszcza biotyna (zwana też witaminą B7 lub witaminą H), witamina C, kwas foliowy i cynk są bardzo ważne dla włosów i powinny być przyjmowane wraz z pożywieniem lub w postaci suplementów.

JAKĄ DAWKĘ BIOTYNY (WITAMINA H) NALEŻY PRZYJMOWAĆ?

Chociaż nie ma określonej rekomendowanej dawki biotyny, specjaliści od żywienia często zalecają przyjmowanie od 2 do 5 mg (2000 do 5000 mcg) witaminy H dziennie w postaci suplementu, aby wzmocnić cebulki włosów i osiągnąć widoczne rezultaty.

DR MED ANNE LATZ:

"Aby wzmocnić zdrowie włosów, dobrze jest zająć się problemem bezpośrednio u jego źródła. Dobre ukrwienie skóry głowy jest warunkiem koniecznym zdrowego wzrostu włosów - tylko wtedy poszczególne włosy mogą się odpowiednio odżywiać.

Biotyna, znana również jako witamina B7 lub witamina H, pomaga zwłaszcza w przypadku cienkich, łamliwych i matowych włosów, a nawet przeciwdziała ich wypadaniu."

BIOTYNA (B7) W OKRESIE CIĄŻY

Badania kliniczne wykazują, że ciąża może znacznie obniżyć poziom biotyny. Ponadto zmiany hormonalne zachodzące po porodzie mogą spowodować u niektórych kobiet utratę 30-40% włosów na skórze głowy. Badania wykazały, że leczenie niedoboru biotyny poprzez jej suplementację może powstrzymać wypadanie włosów i stymulować ich wzrost.

WSZYSTKIE PYTANIA DOTYCZĄCE BIOTYNY

CZY BIOTYNA MOŻE POMÓC W WALCE Z WYPADANIEM WŁOSÓW?

Biotyna pomaga w utrzymaniu prawidłowej kondycji włosów. Oznacza to, że biotyna nie tylko wzmacnia i nabłyszcza włosy, ale także stymuluje ich wzrost, a tym samym przeciwdziała ich wypadaniu.

CZY BIOTYNA MOŻE STYMULOWAĆ WZROST WŁOSÓW?

Biotyna jest ważna dla białek keratynowych, dzięki czemu przyczynia się do utrzymania zdrowych włosów. Może również stymulować wzrost włosów. W rezultacie biotyna sprawia, że włosy stają się mocniejsze i bardziej lśniące.

CZY BIOTYNA MA POZYTYWNY WPŁYW NA SKÓRĘ?

Tak, biotyna ma pozytywny wpływ na skórę, ponieważ pomaga utrzymać ją w normalnym stanie.

CZY BIOTYNA MA WPŁYW NA PAZNOKCIE?

Biotyna jest ważna dla utrzymania prawidłowego stanu włosów i skóry. Nie udowodniono jednak wpływu biotyny na paznokcie. Jednak podobno zaobserwowano, że przyjmowanie biotyny wzmacnia paznokcie.

CZY NALEŻY PRZYJMOWAĆ BIOTYNĘ W OKRESIE MENOPAUZY?

W okresie menopauzy w organizmie zachodzą ogromne zmiany. W tym okresie dochodzi do zaburzenia równowagi hormonalnej i odżywczej, a często do niedoboru pewnych składników odżywczych. Niektóre składniki odżywcze są szczególnie potrzebne w okresie menopauzy, w tym biotyna. Z tego powodu zaleca się przyjmowanie biotyny. Jednak zdecydowanie zalecamy skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania preparatu.

JAK DZIAŁAJĄ RAZEM BIOTYNA I CYNK?

Biotyna i cynk przyczyniają się do utrzymania prawidłowej kondycji włosów i skóry. Ponadto cynk jest ważny dla utrzymania prawidłowego stanu paznokci. Podobno te dwa składniki odżywcze mogą przyczynić się do uzyskania pełniejszych i bardziej lśniących włosów oraz mocniejszych i mniej łamliwych paznokci.

PONAD 500 000 ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

NASZE MISIE Z BIOTYNĄ