Zapewne słyszałaś o occie jabłkowym! A może masz już własne doświadczenia z tym cudownym produktem. W każdym razie powiemy Ci, o co tak naprawdę jest tyle szumu i jakich korzyści możesz się spodziewać, spożywając ocet jabłkowy.

CZYM JEST OCET JABŁKOWY?

Ocet jabłkowy jest wytwarzany ze sfermentowanych jabłek. W ten sposób bakterie octu, alkohol i tlen przekształcają się w kwas octowy. Ocet jabłkowy to kolejny doskonały przykład uzdrawiającej mocy płynącej z natury. Uważa się, że ma wpływ na metabolizm, poziom cukru we krwi, wątrobę, jelita, skórę i włosy. Ocet jabłkowy jest zatem prawdziwie wszechstronnym produktem, którego właściwości nikt nie powinien lekceważyć.

OCET JABŁKOWY & DIETA

Jeśli chcesz schudnąć lub jesteś na diecie, ocet jabłkowy może Ci pomóc. Wiele osób jest przekonanych, że ocet jabłkowy przyspiesza metabolizm, wspomaga trawienie i hamuje apetyt. Zaleca się wypijanie szklanki letniej wody z octem jabłkowym przed każdym posiłkiem. Uważa się, że kwas octowy wpływa na poziom insuliny i obniża poziom cukru we krwi. Ponieważ zbyt wysoki poziom insuliny hamuje spalanie tłuszczu, może się okazać, że spożywanie octu jabłkowego stymuluje metabolizm, w wyniku czego chudniemy. Niewiele jest badań naukowych na ten temat, ale ocet jabłkowy jest zdecydowanie zdrowy.

Wystarczy spróbować naszych TRUST YOUR GUT - OCET JABŁKOWY NA DOBRE SAMOPOCZUCIE JELIT.

JAK WPŁYWA NA ZDROWIE?

Od tysięcy lat jest stosowany m.in. jako środek wzmacniający, detoksykacyjny, naturalny prebiotyk i jest znany z działania antybakteryjnego. W procesie fermentacji powstaje wiele ważnych składników odżywczych, które mają dla nas liczne korzyści zdrowotne. Na przykład znajdują się w nim witaminy B1, B2, B6, witamina C i E, kwas foliowy i beta-karoten (prowitamina A), minerały: potas, magnez, sód, wapń i fosfor, a także pierwiastki śladowe: żelazo, jod, miedź, cynk i selen. Znajdują się w nim również m.in. flawonoidy, aminokwasy i enzymy. Ze względu na swoje działanie antybakteryjne może zabijać szkodliwe bakterie w jelitach, przyczyniając się w ten sposób do zachowania zdrowej flory jelitowej, a nawet łagodzić dolegliwości trawienne. Ponadto ocet jabłkowy zwalcza również wirusy, więc może nawet uchronić nas przed kolejnym przeziębieniem.

NASSIM JAMALZADEH:

Ocet jabłkowy to prawdziwy koktajl mocy, z którego działania zdecydowanie nie należy rezygnować!

KORZYŚCI DLA SKÓRY

Nie musisz koniecznie pić octu jabłkowego, aby uzyskać wspaniałe rezultaty dla swojej skóry. Istnieje wiele korzyści płynących z wykorzystywania zewnętrznego - ocet jabłkowy ma działanie oczyszczające ze względu na wysoką zawartość kwasów i pomaga w pielęgnacji skóry tłustej, a także skóry ze skłonnością do trądziku lub wyprysków. Poprawia również wygląd skóry. Można go używać jako toniku rozcieńczonego z wodą.

Ale uwaga: po zabiegu zawsze używaj kremu z filtrem przeciwsłonecznym, ponieważ jego stosowanie może zwiększyć wrażliwość skóry.

KORZYŚCI DLA WŁOSÓW

Jeśli chodzi o włosy, ocet jabłkowy jest naprawdę wszechstronnym środkiem. Pomaga zapobiegać przetłuszczaniu się włosów, łupieżowi, rozdwajaniu się końcówek i zapewnia dodatkową porcję blasku. Ocet jabłkowy może pomóc również w przypadku nie genetycznego wypadania włosów. Eliminuje bakterie i grzyby oraz oczyszcza pory. To nie wszystko, ponieważ ocet jabłkowy może również lekko rozjaśnić nasze włosy w naturalny i delikatny sposób. Aby nadać im jeszcze bardziej wakacyjny wygląd, jakby zostały pomalowane przez słońce!

WSZYSTKIE PYTANIA DOTYCZĄCE OCTU JABŁKOWEGO

JAK NALEŻY SPOŻYWAĆ OCET JABŁKOWY?

Ogólnie rzecz biorąc, ocet jabłkowy nie powinien być przyjmowany w postaci nierozcieńczonej. Zaleca się rozcieńczyć około 2 łyżeczki w letniej wodzie i wypić przed posiłkiem. Aby ułatwić picie, można zmieszać go z łyżeczką miodu.

CZY OCET JABŁKOWY JEST DOBRY DLA MOICH JELIT?

Zdecydowanie! Ze względu na swoje działanie antybakteryjne ocet jabłkowy zabija szkodliwe bakterie w naszych jelitach. W ten sposób przyczynia się do utrzymania zdrowej flory jelitowej, a nawet pomaga w łagodzeniu problemów trawiennych.

CZY MOŻNA SCHUDNĄĆ STOSUJĄC OCET JABŁKOWY?

Niestety, nie ma na ten temat żadnych dowodów naukowych, ale na podstawie kilkudziesięciu lat doświadczeń mówi się, że przyspiesza metabolizm, hamuje apetyt i działa wspomagająco na trawienie.

CZY OCET JABŁKOWY JEST DOBRY DLA MOJEJ SKÓRY?

Tak, zdecydowanie, ponieważ ocet jabłkowy ma działanie oczyszczające ze względu na wysoką zawartość kwasów i pomaga w przypadku skóry tłustej, trądzikowej lub skłonnej do wyprysków. Ponadto może zapewnić poprawę kondycji skóry.

DO CZEGO MOŻNA WYKORZYSTAĆ OCET JABŁKOWY?

Dzięki swojemu wyrazistemu smakowi i aromatowi ocet jabłkowy wzbogaca smak potraw. Z tego powodu używa się go do przyprawiania sałatek, makaronów i sosów. Stosuje się go również do przyprawiania mięs i grzybów. Czysty ocet jabłkowy obciąża układ trawienny i podrażnia błony śluzowe, dlatego zaleca się spożywanie go w postaci rozcieńczonej.

CZY OCET JABŁKOWY JEST DOBRY DLA MOICH WŁOSÓW?

Tak, ocet jabłkowy może pomóc w wielu problemach z włosami. Jest skuteczny w walce z przetłuszczającymi się włosami, łupieżem, zapobiega rozdwajaniu się końcówek i zapewnia dodatkową dawkę blasku. Może również pomóc w przypadku nie genetycznego wypadania włosów.

PONAD 500 000 ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

NASZE MISIE Z OCTEM JABŁKOWYM

Obserwuj nas na Instagramie