Ceramidy to lipidy (tłuszcze, że tak powiem), które są bardzo ważne dla struktury skóry. Można je znaleźć we wszystkich czterech warstwach naskórka skóry. Działanie ceramidów można porównać do działania kleju, ponieważ wiążą one komórki powierzchniowe skóry i utrzymują je razem. Ceramidy chronią również przed czynnikami środowiskowymi, bakteriami i innymi czynnikami, na które narażona jest skóra. Zgodnie z doniesieniami, ceramidy mogą chronić skórę przed alergenami i innymi chorobami skóry. Dowiedz się więcej o naszym składniku mocy tutaj!

CZYM DOKŁADNIE SĄ CERAMIDY I DLACZEGO SĄ TAK SKUTECZNE?

Mówiąc prościej, ceramidy to pewne tłuszcze, zwane również lipidami, które naturalnie występują w naszej skórze i są wytwarzane przez organizm. Dokładniej mówiąc, stanowią one około 50-60% składu naszej skóry. Budują one barierę ochronną skóry i nawilżają ją. Działanie ceramidów można porównać do działania kleju, ponieważ wiążą one i utrzymują razem komórki powierzchniowe skóry. Ceramidy chronią również przed czynnikami środowiskowymi, bakteriami i innymi czynnikami, na które narażona jest skóra. Według doniesień, ceramidy mogą również chronić skórę przed alergenami i innymi chorobami skóry.

TE PRODUKTY SPOŻYWCZE ZAWIERAJĄ CERAMIDY

Skoro już przekonaliśmy się, jak ważne dla skóry są ceramidy, nasuwa się pytanie, czy można je również przyswajać poprzez dietę. 

I rzeczywiście można: jaja, szpinak i soja zawierają ceramidy. Jednak samo ich spożywanie nie wystarczy, aby utrzymać właściwy poziom ceramidów w dłuższym okresie czasu. Dlatego też zaleca się suplementację

JAKI JEST EFEKT PRZYJMOWANIA CERAMIDÓW?

Stosowanie opatentowanego kompleksu fitoceramidów pomaga przywrócić skórze zawartość ceramidów. Ceramidy są tak samo ważne do zapewnienia elastycznej, gładkiej skóry jak kolagen. Wraz z kolagenem ceramidy tworzą strukturę naszej skóry. Ceramidy chronią skórę przed utratą wilgoci i szkodliwym wpływem środowiska. Jednak wraz z wiekiem ich naturalna produkcja maleje. Nawilżają & chronią skórę przed utratą elastyczności i jędrności. Ponadto zwężają pory i widocznie poprawiają wygląd skóry. Nasz produkt Hey Flawless Youth został opracowany specjalnie w celu poprawy elastyczności, napięcia i nawilżenia skóry, aby zachować młodzieńczą świeżość i wspierać naturalne piękno od wewnątrz.

DR MED ANNE LATZ

"Naturalny poziom ceramidów w skórze obniża się już od 25 roku życia. Skóra staje się sucha i traci napięcie. W takim przypadku sensownym rozwiązaniem jest zwiększenie zawartości ceramidów w skórze od wewnątrz. Wrażliwe i suche typy skóry odnoszą największe korzyści z suplementacji."

PONAD 500 000 ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

NASZE MISIE Z CERAMIDAMI

Obserwuj nas na Instagramie