Z pewnością słyszałaś o kwasie hialuronowym. Jest bardzo ceniony, zwłaszcza w przemyśle kosmetycznym. Ale czy wiesz, że nasz organizm sam wytwarza kwas hialuronowy i że zależy to od różnych czynników?

Poniżej wyjaśnimy wszystko, co należy wiedzieć na ten temat.

ALE CZYM W OGÓLE JEST KWAS HIALURONOWY?

Kwas hialuronowy to naturalny związek węglowodanowy, który jest ważnym składnikiem tkanki łącznej, a także posiada zdolność wiązania wody i regulowania poziomu nawilżenia skóry. Kwas hialuronowy jest wytwarzany przez organizm człowieka, a więc jest pochodzenia naturalnego. Z wiekiem jednak własne zasoby kwasu hialuronowego w organizmie ulegają zmniejszeniu, co powoduje zmniejszenie elastyczności skóry, powstawanie zmarszczek, a nawet suchość skóry. Z tego powodu kwas hialuronowy jest od wielu lat stosowany jako składnik kosmetyków do pielęgnacji skóry, który zapewnia jej sprężystość i blask.

JAKIE ZASTOSOWANIE MA KWAS HIALURONOWY W ORGANIZMIE?

Kwas hialuronowy jest głównym składnikiem ludzkiej tkanki łącznej, która znajduje się pomiędzy komórkami skóry. Jego zadaniem jest wypełnianie i ochrona tego miejsca. Kwas hialuronowy ma zdolność wiązania dużych ilości wody i dlatego odpowiada również za nawilżenie skóry. W rezultacie skóra staje się sprężysta i jędrna. Jest to kolejny powód, dla którego jest on popularnym składnikiem suplementów, czy to w formie kapsułek, czy żelków, takich jak nasze witaminy młodości Hey Flawless Youth i Born This Way Youth Vitamins. Istnieje wiele produktów zawierających kwas hialuronowy do pielęgnacji oczu. Krople do oczu, na przykład, mają pomagać przy nadwyrężeniu i suchości oraz łagodzić zaczerwienienie.

ILE KWASU HIALURONOWEGO NALEŻY SPOŻYWAĆ?

Nie ma zalecanej dawki spożycia kwasu hialuronowego. Badania kliniczne przeprowadzone w Japonii wykazały jednak, że długotrwałe przyjmowanie od 120 do 240 mg kwasu hialuronowego dziennie przez kilka miesięcy zwiększa nawilżenie skóry. Ponadto można poprawić stan suchej i szorstkiej skóry.

DR MED ANNE LATZ:

"Tylko 20-30% przypadków starzenia się skóry ma podłoże genetyczne. Pozostałe 70-80% zależy od stylu życia. Jednocześnie w praktyce medycyny żywieniowej obserwuję, że idealna suplementacja właściwych witamin pielęgnacyjnych jest bardzo trudna do zrealizowania dla wielu kobiet w ich codziennej wielozadaniowości. Rozwiązanie: farmaceutycznie opracowane suplementy diety, które w szczególny sposób zapewniają idealną podaż składników odżywczych."

KWAS HIALURONOWY W PIELĘGNACJI SKÓRY

Kwas hialuronowy jest prawdziwym superbohaterem, ponieważ, jak już wspomniano, potrafi wiązać wilgoć w ilości tysiąckrotnie większej niż jego własna waga. Zatem 1 gram kwasu hialuronowego może zmagazynować około 6 litrów wody! Ta właściwość sprawia, że jest jednym z najpopularniejszych składników kremów i serum. Hialuron, zwłaszcza w przypadku skóry suchej, może okazać się ratunkiem. Pomaga również odbudować skórę i łagodzi podrażnienia. W ten sposób regeneruje górne warstwy skóry i nadaje jej miękki i promienny wygląd. Ponieważ wraz z wiekiem zmniejsza się produkcja kwasu hialuronowego w organizmie, działa on również przeciwstarzeniowo i spłyca zmarszczki. Eksperci zalecają stosowanie kwasu hialuronowego na wilgotną skórę, aby mógł on zostać optymalnie wchłonięty przez skórę.

WSZYSTKIE PYTANIA DOTYCZĄCE KWASU HIALURONOWEGO

PO JAKIM CZASIE KWAS HIALURONOWY ZACZYNA DZIAŁAĆ?

Oczywiście zależy to od postaci, w jakiej kwas hialuronowy jest przyjmowany: w postaci kremu, zastrzyku lub suplementu diety. W zależności od formy, rezultaty są widoczne szybciej lub wolniej.

CZY KWAS HIALURONOWY POMAGA W WALCE ZE ZMARSZCZKAMI?

W postaci kremów kwas hialuronowy ma działanie nawilżające. Powoli nawilża skórę twarzy i widocznie redukuje zmarszczki spowodowane przesuszeniem, dzięki czemu cera staje się bardziej promienna, świeża i wygląda młodziej. Aby jednak uzyskać długotrwałe rezultaty, kwas hialuronowy należy przyjmować w postaci suplementów lub zastrzyków.

W JAKIM WIEKU NALEŻY PRZYJMOWAĆ KWAS HIALURONOWY?

Wielu dermatologów zaleca stosowanie produktów przeciwstarzeniowych od połowy lat dwudziestych, ponieważ od tego momentu skóra powoli traci wilgoć. Od 30. roku życia pojawiają się pierwsze oznaki starzenia się skóry, takie jak niewielkie linie na czole i pierwsze zmarszczki wokół oczu. Od tego momentu skóra wymaga więcej pielęgnacji i ważne jest, aby stosować produkty odpowiednie dla danego typu skóry (skóra szybko przetłuszczająca się, sucha, wrażliwa lub mieszana).

GDZIE ZNAJDUJE SIĘ KWAS HIALURONOWY?

Kwas hialuronowy może być wytwarzany przez sam organizm ludzki, a zatem jest pochodzenia naturalnego. Jednak kwas hialuronowy znajduje się również w żywności. Szczególnie słodkie ziemniaki i banany są jednymi z naturalnych dostawców hialuronu.

CO TO JEST KWAS HIALURONOWY I DLACZEGO JEST TAK WAŻNY?

Hialuron, czyli kwas hialuronowy, to naturalny węglowodan, który jest ważnym składnikiem tkanki łącznej, ale ma również znaczenie dla proliferacji komórek. Kwas hialuronowy ma zdolność wiązania wody, dzięki czemu może regulować poziom nawilżenia organizmu.

JAK MOŻNA UZUPEŁNIĆ KWAS HIALURONOWY?

Aby przeciwdziałać spadkowi produkcji hialuronu przez organizm, wielu producentów oferuje hialuron w postaci kremów, maseczek i serum. Niektórzy odważyli się też pójść do kosmetyczki i wstrzyknąć sobie pod skórę kwas hialuronowy. Ale oczywiście możesz też oszczędzić sobie kłopotu i postawić na suplementy diety, które dostarczają skórze kwasu hialuronowego od wewnątrz i w ten sposób dodają jej blasku!

PONAD 500 000 ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

NASZE MISIE Z KWASEM HIALURONOWYM

Obserwuj nas na Instagramie