Dowiedz się więcej na interesujące tematy, takie jak wypadanie włosów, rozdwajanie końcówek i pielęgnacja włosów. Mamy dla Ciebie również wspaniałe wskazówki i wyjaśniamy, które składniki odżywcze są szczególnie ważne dla Twoich włosów.

TE PRODUKTY NALEŻY STOSOWAĆ

RUTYNA PIELĘGNACJI WŁOSÓW

1. Szampon: Najważniejszym produktem do pielęgnacji włosów jest szampon. Oczyszcza skórę głowy i włosy oraz usuwa tłuszcz i pozostałości po stylizacji. 

2. Odżywka: Następnie zaleca się stosowanie odżywki, która ułatwia rozczesywanie włosów i nadaje im zdrowy połysk. 

3. Maska do włosów: 1-2 razy w tygodniu należy również stosować maskę do włosów. Dzięki temu włosy otrzymają dodatkową porcję pielęgnacji.

4. Ochrona przed ciepłem: Po myciu zaleca się użycie środka chroniącego przed ciepłem. Dzięki temu włosy nie ulegną uszkodzeniu pod wpływem ciepła wydzielanego podczas stylizacji z użyciem suszarki lub prostownicy.

5. Olejek do włosów: przed stylizacją włosów można opcjonalnie nałożyć olejek na końcówki. Odżywi to włosy i nada im ładny połysk.

WŁOSY FARBOWANE LUB ROZJAŚNIANE

Osoby, które mają włosy farbowane lub rozjaśniane, powinny stosować produkty pielęgnacyjne, które chronią kolor włosów. Do włosów rozjaśnianych przeznaczone są specjalne szampony do włosów blond, które pozwalają uzyskać piękny odcień blondu, który nie wygląda na żółtawy. Ogólnie rzecz biorąc, należy dbać o to, by jak najmniej obciążać włosy.

DR MED ANNE LATZ:

"Aby wzmocnić zdrowie włosów, dobrze jest zająć się problemem bezpośrednio u jego źródła. Dobre ukrwienie skóry głowy jest warunkiem koniecznym zdrowego wzrostu włosów - tylko wtedy poszczególne włosy mogą się odpowiednio odżywiać."

PRZYCZYNY WYPADANIA WŁOSÓW

Do wypadania włosów dochodzi, gdy korzeń włosa i skóra głowy nie są w równowadze. Nie należy jednak wpadać w panikę. Samo wypadanie włosów nie jest powodem do niepokoju, ponieważ utrata 100 włosów dziennie jest normalnym zjawiskiem. Jeśli jednak dochodzi do utraty kępek włosów, zdecydowanie należy porozmawiać o tym z lekarzem. Możliwymi przyczynami utraty włosów mogą być: predyspozycje genetyczne, brak równowagi hormonalnej, infekcje, niedobory składników odżywczych, niezdrowy tryb życia lub nadmierna eksploatacja włosów spowodowana stylizacją, rozjaśnianiem lub podobnymi czynnościami.

SKŁADNIKI ODŻYWCZE DLA PIĘKNYCH I ZDROWYCH WŁOSÓW

Jeśli chcesz mieć piękne i zdrowe włosy, powinnaś zaopatrywać je w składniki odżywcze od samej nasady, czyli od zdrowej i zrównoważonej diety. Ponieważ zarówno cebulki włosów, jak i skóra głowy potrzebują witamin i minerałów. Szczególnie ważne są witaminy i minerały, takie jak cynk, biotyna, witamina C i witamina E. Istnieją również pokarmy, które pomagają wzmocnić naczynia krwionośne, takie jak jabłka, czarne śliwki, suszone jagody, żurawina, nasiona chia, cebula, mięta pieprzowa, sezam, pestki dyni i słonecznika. Dobry dopływ krwi do skóry głowy jest niezbędny dla zdrowia włosów.

RÓŻNE RODZAJE WŁOSÓW

Włosy łamliwe i suche: Włosy łamliwe można rozpoznać po tym, że zewnętrzna otoczka włosa jest szorstka i uszkodzona. Włosy są łamliwe, trudno się rozczesują i są matowe. Dochodzi do tego, gdy gruczoły łojowe skóry głowy nie uwalniają już wystarczającej ilości tłuszczu do włosów na długościach i końcówkach.

Włosy przetłuszczające się: Włosy przetłuszczające się to reakcja gruczołów łojowych, które produkują zbyt dużo oleju.  W najgorszym przypadku sebum dusi cebulkę włosa, co może prowadzić do przyspieszonego wypadania włosów lub łupieżu. Przyczyną mogą być predyspozycje dziedziczne, niezdrowa dieta, ale także zmiany hormonalne lub stres. Wskazówki: suchy szampon lub peeling skóry głowy z glinką leczniczą.

Cienkie włosy: Cienkie włosy są często jedwabiste i prawie niewyczuwalne przy rozcieraniu między palcami. Po umyciu schną bardzo szybko i zwykle leżą płasko. W przypadku włosów cienkich średnica każdego włosa jest bardzo mała, natomiast cienkie włosy odnoszą się do liczby włosów na skórze głowy. Osoby o cienkich włosach powinny stosować produkty do pielęgnacji, które nie obciążają włosów, ale dodają im objętości.

Rozdwojone końcówki: Rozdwojone końcówki zależą od obciążenia włosów. Z powodu przesuszenia końcówki włosów rozdwajają się. Im bardziej obciążone włosy, tym większe prawdopodobieństwo rozdwojonych końcówek. Włosy cienkie i długie są bardziej wrażliwe i podatne na rozdwajanie się końcówek.

WSZYSTKIE PYTANIA DOTYCZĄCE PIELĘGNACJI WŁOSÓW

JAK CZĘSTO NALEŻY PODCINAĆ KOŃCÓWKI?

Zdecydowanie należy podcinać końcówki, gdy włosy są zniszczone i można zauważyć rozdwojone końcówki. Ogólnie rzecz biorąc, mówi się, że końcówki należy przycinać co 2 miesiące.

JAKĄ PIELĘGNACJĘ NALEŻY STOSOWAĆ PO UMYCIU WŁOSÓW?

Po umyciu włosów szamponem, jak wspomniano powyżej, bardzo ważne są produkty chroniące przed wysoką temperaturą. Jeżeli Twoje włosy mają tendencję do plątania się, gdy są mokre, zaleca się stosowanie odżywki bez spłukiwania. Możesz także nałożyć olejek na końcówki włosów. To nada włosom połysk i nawilży je.

O CZYM MUSZĘ PAMIĘTAĆ, SUSZĄC WŁOSY SUSZARKĄ?

Ogólnie rzecz biorąc, suszenie włosów nie jest dla nich bardziej szkodliwe niż suszenie ich luzem. Należy jednak przestrzegać kilku zasad:

1. Susz włosy w odległości ok. 20 cm od siebie.

2. Nie susz przy użyciu najwyższej temperatury.

3. Używaj osłony termicznej.

NA CO MUSZĘ ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS CZESANIA WŁOSÓW?

Włosy należy zawsze czesać ostrożnie. W przeciwnym razie łamanie się włosów lub ich wypadanie jest nieuniknione. Najlepiej jest zacząć od końcówek i powoli przesuwać się w górę. W przeciwnym razie spychasz splątane włosy w dół, gdzie ich rozplątanie będzie prawie niemożliwe.

PONAD 500 000 ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

NASZE MISIE DO PIELĘGNACJI WŁOSÓW