Co w naturalny sposób pomaga w walce z bezsennością?

Wielogodzinne obracanie się w łóżku w tę i z powrotem, niemożność znalezienia odpowiedniej pozycji do spania i poczucie, że ani centymetr łóżka nie jest wystarczająco chłodny. Wszyscy znamy problem bezsenności. A przecież nasz zdrowy sen jest dla nas tak ważny. Dowiedz się teraz, jak zapewnić sobie odpowiednią ilość snu!

Przyczyny bezsenności

  • Stres i niepokój
  • Ciepło
  • Przewlekła bezsenność
  • Spożywanie kofeiny lub alkoholu
  • Pokarmy ciężkostrawne
  • Czynniki zewnętrzne

Gründe für Schlaflosigkeit

Porady ułatwiające zaśnięcie

Zebraliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, jak możesz zapewnić sobie lepszy sen:

  • Utrzymuj jak najniższą temperaturę w pomieszczeniu - pamiętaj o regularnym wietrzeniu i zaciemnianiu sypialni w ciągu dnia. Według naukowców optymalna temperatura w pomieszczeniu wynosi około 18 stopni. Jeśli w sypialni jest znacznie cieplej, nasze ciało nie jest w stanie obniżyć temperatury, co powoduje, że nasz mózg pozostaje w stanie gotowości. W rezultacie nie śpimy. 
  • Nie należy ćwiczyć na dwie godziny przed snem.
  • Unikaj alkoholu i kofeiny.
  • Przed snem nie należy jeść niczego ciężkostrawnego.

Nasza osobista, sekretna rada: napełnij butelkę termoizolacyjną zimną wodą i zabierz ją ze sobą do łóżka!

Melatonina - pomoc w leczeniu bezsenności

Melatonina jest znana jako hormon snu, który reguluje cykl dzień-noc. Powstaje w organizmie z przekaźnika nerwowego - serotoniny. Synteza melatoniny odbywa się w szyszynce naszego organizmu, gdy jest ciemno. Jest niewiele większa od ziarnka grochu i znajduje się w naszym ciemieniowym płacie mózgu. Melatonina ma wpływ na nasz układ odpornościowy. Działa przeciwzapalnie i może wzmocnić nasze siły obronne organizmu.

Sygnały z siatkówki oka, takie jak światło, wpływają na produkcję melatoniny. Wydzielanie jest więc stymulowane w nocy na skutek ciemności. W związku z tym w ciągu dnia jest hamowana przez światło. Jednak inne czynniki również odgrywają tu rolę. Na przykład kofeina, stres lub długie letnie dni utrudniają wytwarzanie melatoniny. 

Proces produkcji melatoniny

Misie z melatoniną

Chcemy przywrócić Ci piękny sen! Dlatego opracowaliśmy nasze misie do spania z melatoniną. Podczas gdy męczennica działa przeciw stanom rozdrażnienia, napięcia i niepokoju, melatonina pomaga skrócić czas potrzebny do zaśnięcia. Wystarczy zażyć 1 misia na 30 minut przed snem - ZzzzZZz.

Kiedy nie należy zażywać melatoniny?

Jeśli kobieta jest w ciąży, karmi piersią lub planuje zajść w ciążę, lepiej unikać melatoniny. Także dzieci nie powinny przyjmować melatoniny.