Niepokalanek mnisi - jak wpływa na Twój organizm

Uważa się, że niepokalanek mnisi ma wiele pozytywnych właściwości. Przede wszystkim mówi się, że wpływa na cykl menstruacyjny kobiet, a według doniesień nawet pomaga w realizacji pragnienia posiadania dzieci. Przyjrzeliśmy się bliżej tej roślinie leczniczej i przedstawiamy, w jaki sposób niepokalanek mnisi wpływa na organizm.

Grafik zum weiblichen Zyklus mit rosa Hintergrund

Jak działa ta roślina lecznicza

Badania wykazały, że niepokalanek mnisi (Agnus Castus) ma wpływ na równowagę hormonalną kobiet i może łagodzić dolegliwości związane z PMS (zespół napięcia przedmiesiączkowego). Jest również medycznie uznawany za środek wspomagający leczenie nieregularnych cykli. Z tego względu roślina może pomóc kobietom, które cierpią z powodu zbyt częstych lub zbyt rzadkich miesiączek.

Dokładniej rzecz ujmując, jest to związane z poziomem prolaktyny. Prolaktyna jest również znana jako hormon mleka i zapewnia wydzielanie mleka matki po porodzie. Niepokalanek mnisi stymuluje miejsca dokowania przekaźnika nerwowego - dopaminy, co z kolei hamuje uwalnianie prolaktyny, ale jednocześnie pobudza produkcję hormonu folikulotropowego i estrogenu. Hormony te są odpowiedzialne za regulację cyklu kobiecego. W związku z tym roślina lecznicza może mieć pozytywny wpływ na płodność kobiet, a nawet wspierać dążenie do posiadania dzieci. Należy jednak dodać, że w tej dziedzinie niepokalanek mnisi nie jest jeszcze uznawany przez medycynę.

Frau in Unterwäsche hält eine Dose Femtastic PMS Vitamin mit Mönchspfeffer von Bears with Benefits

Nasze misie witaminowe Femtastic PMS przywracają równowagę hormonalną. Oprócz niepokalanku mnisiego zawierają witaminę B6 i wyciąg z Dong Quai, które również mają wpływ na prawidłowy i regularny cykl. Już teraz dowiedz się więcej o naszych nowych misiach!