KOLAGEN - DLACZEGO MĘŻCZYŹNI RÓWNIEŻ POWINNI GO SUPLEMENTOWAĆ

Trudno wyobrazić sobie przemysł kosmetyczny bez kolagenu jako wzmacniacza przeciwstarzeniowego. Dlatego jest to zawsze popularny składnik. Według badań, kolagen ma również pozytywny wpływ na stawy. Zrozumiałe jest więc, że ta cudowna substancja zyskuje coraz większe znaczenie w branży sportowej, a więc także dla mężczyzn. Właśnie dlatego kolagen można obecnie znaleźć w wielu suplementach diety, takich jak nasze witaminy Bootylicious SHAPE czy Born This Way YOUTH.

 

POWODY, DLA KTÓRYCH KOLAGEN JEST WAŻNY DLA MĘŻCZYZN

Kolagen to białko wytwarzane naturalnie w organizmie, które służy jako jeden z głównych budulców kości, skóry, włosów, mięśni, ścięgien i więzadeł. Stanowi 25-35% całkowitej zawartości białka w organizmie. W starszym wieku niedobór kolagenu, również u mężczyzn, może być przyczyną zwiększonej ilości zmarszczek, ale także bólu stawów. Zrozumiałe jest więc, że nie tylko kobiety, ale także mężczyźni mogą lub powinni przyjmować kolagen. Utrzymanie zawartości kolagenu jest ważne dla obu.

Najnowsze badania pokazują również, że kolagen wspiera i wzmacnia stawy, ścięgna, kości, więzadła i chrząstki w ich normalnym funkcjonowaniu. W rezultacie można również zmniejszyć ryzyko kontuzji i przyspieszyć regenerację. Można więc myśleć o kolagenie jak o kleju, który wiąże ze sobą komórki powierzchniowe skóry i utrzymuje je razem.

Kolagen jest zatem czymś więcej niż tylko środkiem przeciwstarzeniowym i może przynieść wiele korzyści zarówno kobietom, jak i mężczyznom.