Problemy skóry - jak zwalczyć trądzik i inne dolegliwości dzięki zdrowej florze jelitowej

Prawdopodobnie w którymś momencie swojego życia musiałaś zmierzyć się z problemami skórnymi. Jeśli nawet najdroższe produkty kosmetyczne nie pomagają, problemem może być Twoja flora jelitowa, ponieważ to właśnie zaburzona praca jelit jest przyczyną wielu znanych problemów skórnych.

Wpływ jelit na skórę

⁠To, czy ktoś dba o siebie i swoje ciało, często można poznać po krótkim spojrzeniu na twarz. Niezdrowe jedzenie, zbyt mała ilość snu lub jeden czy dwa drinki za dużo powodują zwykle bladość, ziemistość, suchość, zmęczenie i przebarwienia skóry. Styl życia pozostawia ślad na naszej skórze. Podobnie jest z kondycją naszych jelit. Nasz układ odpornościowy ma być łącznikiem między jelitami a skórą. Na przykład żywność o wysokiej zawartości cukru i stres sprzyjają procesom fermentacji w jelitach, które wypierają dobre bakterie. W wyniku tego w jelitach osadzają się szkodliwe patogeny i grzyby. Prowadzi to do zaburzeń pracy jelit, a następnie do problemów skórnych.

Frau mit gesundem Darm

Badania potwierdzają ten związek. Osoby z problemami skórnymi, takimi jak trądzik, zapalenie skóry, trądzik różowaty itp. często mają zaburzoną florę jelitową i jej barierę ochronną. Istotną rolę odgrywa również psychika, ponieważ zwłaszcza w stresujących momentach lub przy braku równowagi psychicznej może dojść do buntu żołądka.

Nasze preparaty Trust Your GUT Vitamins z octem jabłkowym wspomagają zdrowie jelit jako naturalny prebiotyk. Witaminy z linii Hey Flawless YOUTH utrzymują poziom nawilżenia i barierę ochronną skóry.