Zdrowy wzrost włosów: 7 prostych wskazówek, jak stymulować wzrost włosów

Chcesz mieć zdrowe i gęste włosy oraz pragniesz przyspieszyć ich wzrost? W takim razie trafiłaś we właściwe miejsce! Przygotowaliśmy przewodnik po pielęgnacji włosów, zawierający proste wskazówki, które warto wziąć pod uwagę w przyszłości!

Einfache Tipps um sein Haarwachstum zu beschleunigen

1. Masaż głowy

Masaż skóry głowy nie tylko pomaga się zrelaksować i uwolnić od stresu, ale także poprawia krążenie krwi w skórze głowy, co z kolei ma poprawić ukrwienie i zaopatrzenie mieszków włosowych w składniki odżywcze. Rezultat: szybszy wzrost włosów i wzmocnione cebulki. Istnieją również narzędzia, takie jak szczotki do szamponów, które odpowiednio rozprowadzają szampon, jednocześnie delikatnie masując skórę głowy.

2. Regularne podcinanie włosów lub końcówek

Jeśli chcesz stymulować wzrost włosów, powinnaś regularnie podcinać włosy lub końcówki. Nawet jeśli obetniesz wtedy kilka centymetrów swoich starannie wyhodowanych włosów - uwierz mi, Twoje włosy odrosną pełniejsze i piękniejsze. To także świetny sposób na walkę z rozdwojonymi końcówkami!

Um das Haarwachstum zu beschleunigen, sollte man regelmäßig seine Haare schneiden

3. Zrównoważona dieta

Aby przyspieszyć wzrost włosów, należy zadbać o nie również od wewnątrz. Zrównoważona dieta ma zasadnicze znaczenie. Skup się szczególnie na składnikach odżywczych, których Twoje włosy potrzebują do zdrowego wzrostu. Należą do nich:

4. Przyjmuj wystarczającą ilość witaminy na włosy - biotyny.

Jak już wspomniano, biotyna (witamina B7) jest jednym z ważnych składników odżywczych dla pełnych włosów. Dokładnie rzecz ujmując, biotyna jest witaminą włosów par excellence. Odpowiednia podaż witamin z grupy B jest podstawą pięknych włosów. Dowiedz się więcej na temat biotyny tutaj!

Nasze bestsellerowe witaminy do włosów Ah-mazing zawierają 5000 mcg biotyny na misia. Są również wegańskie i smakują wyśmienicie niczym maliny i dzikie jagody. Ale mamy też wiele innych wspaniałych misiów, które zawierają ważne składniki odżywcze. Możesz je odkryć tutaj!

Ah-mazing Hair Vitamins mit Biotin von Bears with Benefits für volle und schöne Haare

5. Prawidłowe mycie włosów szamponem

Aby zapewnić zdrowy wzrost włosów, nie należy ich nadmiernie eksploatować. Jeśli myjesz włosy zbyt często, pozbawiasz je naturalnych olejków. Rezultat: suche włosy. Dlatego należy jak najrzadziej myć włosy, a gdy już je myjemy, unikać mycia szamponem końcówek. Aby oczyścić włosy, wystarczy wmasować szampon w skórę głowy!

Wer schönes und volles Haar haben möchte, sollte so seine Haare waschen

6. Produkty wegańskie z naturalnymi składnikami

Wybór odpowiednich produktów do pielęgnacji włosów jest również ważny, dlatego należy raczej wybierać wegańskie i naturalne produkty do pielęgnacji włosów oraz unikać składników takich jak parabeny, silikony czy sztuczne substancje zapachowe. Nie tylko niszczą one włosy, ale na dłuższą metę mogą również zaszkodzić całemu organizmowi.

7. Pielęgnacja włosów kręconych za pomocą olejków

Każdy, kto ma burze loków, wie, że włosy kręcone wymagają szczególnej troski i specjalnego traktowania. Ponieważ są one często niesforne i suche, zaleca się pielęgnację włosów przynajmniej raz w tygodniu za pomocą olejku, np. oleju kokosowego. Aby nie musieć chodzić z przetłuszczonymi włosami, zalecamy nałożenie maseczki olejowej wieczorem, pozostawienie jej na noc i zmycie następnego dnia rano. 

Frau mit schönem und vollem lockigen Haar vor Palmen