WPŁYW KOLAGENU NA PRZECIWDZIAŁANIE STARZENIU SIĘ

Kolagen jest uważany za wzmacniacz przeciwstarzeniowy w branży kosmetycznej. Ale dlaczego tak wiele osób przysięga na działanie kolagenu i co donoszą naukowcy? Wyjaśnimy to wszystko poniżej.

CZYM JEST KOLAGEN?

Kolagen jest białkiem, które służy jako jeden z głównych budulców naszych kości, włosów, skóry, mięśni, ścięgien i więzadeł. To właśnie dzięki niemu nasza skóra nie wiotczeje i zyskuje pulchny, młodzieńczy wygląd. Jednak wraz z wiekiem tracimy go, dlatego wiele osób stosuje suplementy kolagenowe jako część reżimu przeciwstarzeniowego. W przemyśle kosmetycznym kolagen stał się niezbędny. Wszystkie kremy, serum i maseczki zawierają ten cudowny składnik.

 

 JAK DZIAŁA KOLAGEN?

W rzeczywistości istnieje wiele dyskusji na temat tego, czy stosowanie zewnętrzne ma taki sam efekt jak przyjmowanie kolagenu. Badania wykazały, że kolagen przykleja się do powierzchni skóry i wiąże tam wilgoć, dzięki czemu skóra wygląda tymczasowo młodziej. Jednak tylko ułamek może przeniknąć przez skórę. Głównym zadaniem naskórka jest ochrona niższych warstw skóry przed wpływami środowiska, a tym samym zapobieganie przenikaniu jak największej ilości substancji do warstwy skóry. Większy efekt przeciwstarzeniowy można osiągnąć poprzez przyjmowanie suplementów kolagenowych, ponieważ pozwala to składnikowi aktywnemu przeniknąć do naszego organizmu i zwiększyć tworzenie własnego kolagenu w tkance. Naukowcy wykazali między innymi, że produkcja kolagenu jest stymulowana przez witaminę C.

Istnieje wiele sposobów przyjmowania kolagenu, czy to w postaci proszku, kapsułek, ampułek czy żelków. Bootylicious SHAPE Vitamins i Born This Way YOUTH Vitamins od Bears with Benefits zawierają wysoce skuteczne, opatentowane peptydy kolagenowe VERISOL® oraz witaminy C i E. Badania pokazują, że skutecznie redukują one cellulit i przyczyniają się do jędrniejszego wyglądu. Według badań prowadzą one do skutecznej redukcji cellulitu i przyczyniają się do jędrniejszej i gładszej skóry.