Oczyszczanie skóry - jak to zrobić?

Za każdym razem, gdy na naszej twarzy pojawia się nowy pryszcz, pojawia się pragnienie posiadania czystej cery. Jakże przyjemnie byłoby już nigdy nie musieć walczyć z uciążliwymi krostami, zaskórnikami i pryszczami... Jakże miło byłoby, gdybyśmy już nigdy nie musieli kupować kremów przeciw pryszczom i preparatów do oczyszczania skóry... Niestety, wielu z nas może tylko pomarzyć - ponieważ zanieczyszczona cera dotyczy co najmniej 80% ludzkości.

Selfie wrzucane na Instagram i podobne portale, edytowane za pomocą niezliczonych filtrów, w niewielkim stopniu przyczyniają się do zwiększenia naszej pewności siebie. Ważne: nie zwlekaj, ponieważ są sposoby, które możesz podjąć, aby zapobiec powstawaniu pryszczy i uzyskać czystą cerę!

W jaki sposób cera staje się wyraźniej oczyszczona?

Czysta skóra jest wynikiem działania kilku wzajemnie uzupełniających się czynników. Można dokonać rozróżnienia między czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi, które wpływają na wygląd naszej skóry. Dobre jest to, że możemy wpływać na to, jak oczyszczona jest nasza skóra, przynajmniej do pewnego stopnia. Jednak w wielu przypadkach skłonność do występowania pryszczy i krost jest również uwarunkowana genetycznie. Trądzik (choroba skóry) można zwalczyć tylko w ograniczonym zakresie, a wahania hormonalne, przez które przechodzimy w okresie dojrzewania, często powodują również powstawanie wyprysków. Ale - i to jest dobra wiadomość - możemy walczyć z pryszczami, które pojawiają się z powodu złej diety lub wpływów środowiska!

Można na przykład uważać, aby nie przebywać na słońcu zbyt długo lub bez filtra przeciwsłonecznego. Nadmierne przebywanie na słońcu powoduje powstawanie wolnych rodników na powierzchni skóry, które są jedną z przyczyn powstawania przebarwień. Pomocne może być regularne przyjmowanie suplementów diety, takich jak Beach Guard Vitamins.

Papierosy również nie pomagają w uzyskaniu czystej cery - wręcz przeciwnie! Są one tak samo szkodliwe dla płuc, jak i dla skóry.

Ważne jest również, aby nie dotykać twarzy zbyt często, a jeśli już, to świeżo umytymi rękami. W ciągu dnia dotykamy tak wielu rzeczy, których dotykało przed nami tak wiele osób - bakterie mogą przedostać się z naszych rąk na twarz i sprawić, że marzenie o czystej skórze stanie się nieco bardziej odległe. W ten sam sposób nie wyciskaj pryszczy - choć może się wydawać, że wypychasz z nich sebum, bakterie często rozprzestrzeniają się pod skórą, przez co gojenie trwa jeszcze dłużej niż do tej pory.

Beach Guard Sun Vitamins

Czy istnieje cudowny lek na uzyskanie czystej cery?

Zapewne domyślasz się odpowiedzi na powyższe pytanie: nie, nie ma czegoś takiego. Niestety, nie da się sprawić, by pryszcze zniknęły, i zazwyczaj nie znikają też z dnia na dzień. Można jednak zbudować ważny fundament, zdrowo się odżywiając: odpowiednia ilość wody i przeciwutleniaczy (na przykład witamina C i E) to dobra podstawa dla czystej skóry. Jeśli zdrowo się odżywiasz, pijesz wystarczająco dużo i ćwiczysz, zwykle widać to po Twojej skórze. Przykład: Osoby, które piją zbyt dużo alkoholu przez kilka dni z rzędu, często skarżą się na tak zwane "pryszcze alkoholowe" - jest to wyraźny sygnał, że organizm chce się pozbyć toksyn, a to może się odbywać także przez skórę.

Stosując produkty do pielęgnacji skóry, takie jak kremy, balsamy itp., należy upewnić się, że są one na bazie wody i odpowiednie dla skóry. Agresywne dodatki mogą czasem przynieść więcej szkody niż pożytku, a domowe sposoby, takie jak cytryna czy pasta do zębów, nie są kluczem do czystej skóry. Jest to raczej współdziałanie kilku czynników, które prowadzą do trwałej walki z wypryskami. Dobre efekty przyniosło stosowanie składników ziołowych, takich jak aloes, krwawnik czy rumianek. Olej konopny, stosunkowo niedawno odkryty składnik aktywny, również stopniowo pojawia się na rynku i może pomóc w uzyskaniu czystej skóry.

Reine Haut

Ciao pryszcze! 

Jak widać, nie wystarczy posmarować pryszcze kremem, aby zniknęły. Droga do uzyskania czystej skóry może być długa. W większości przypadków trzeba wypróbować kilka rzeczy, zanim będzie można powiedzieć, co naprawdę pomaga. Oczywiście nie zaszkodzi też wizyta u dermatologa.

W każdym razie możesz aktywnie przyczynić się do uzyskania czystej skóry: unikaj nadmiernej ekspozycji na słońce, palenia tytoniu i jak najrzadziej dotykaj twarzy. Upewnij się, że pijesz wystarczającą ilość wody i ogólnie zdrowo się odżywiasz. Jeśli chodzi o produkty do pielęgnacji skóry, możesz je po prostu wypróbować.

W naszym sklepie znajdziesz na przykład All Clear My Dear Skin Vitamins, które łączą olej konopny z cynkiem, aby poprawić wygląd Twojej skóry. Witaminy Młodości Born This Way pomagają neutralizować wolne rodniki dzięki zawartości różnych przeciwutleniaczy, co przyczynia się do poprawy wyglądu skóry.

 

Zapraszamy do zapoznania się i znalezienia swoich ulubionych misiów!Vitamine für reine Haut